ОБРАДОВИЋ (НУНС): Обелоданићемо ко прислушкује и прати новинаре!
Угрожен независан рад медија
Председник Независног удружења новинара Србије (НУНС) Вукашин Обрадовић најавио је за понедељак конференцију за медију на тему прислушкивања и праћења новинара.
Обрадовић је одлучио да се обрати јавности на тему о којој се све чешће спекулише, а по којој је независан рад медија у Србији угрожен претњама, уценама, праћењима и прислушкивањима.
У понедељак, 11. децембра, у 13:00, у Медија центру, пресс конференција: Ко прислушкује и прати новинаре?
Да подсетимо, министар унутрашњих послова Небојша Стефановић раније је најавио да се у Србији спрема нови државни удар, који ће лажним тврдњама о праћењу и прислушкивању новинара отпочети представник једног новинарског удружења.
Након што је Обрадовић конференцију у Медија центру најавио на Твитеру, друштвеним мрежама су кренуле спекулације да је први човек МУП управо о њему говорио, што су многи оценили као недопустив притисак на медије и беспотребно ширење панике.
10/01/2016
Извор:nase-novine.com