Команда Генералштаба РФ повећала борбену готовост
3.09.2013, 21:57
|
|
Фото: РИА Новости
|
Руска војска појачава извидницу око обала Сирије
2.09.2013, 17:16
|
|
© Flickr.com/ syrialooks /cc-by-nc-sa 3.0
|
У Министарству одбране Русије донета је одлука да се појача извидница у близини обале Сирије. Ово је данас саопштио извор у Генералштабу руских оружаних снага.
“Јачање акција за откривање и осветљавање услова у морским областима, у близини сиријских обала, биће због повећања броја руских обавештајних бродова у Средоземном мору, – рекао је извор. Конкретно, у недељу је у правцу обала Сирије послат извиднички брод Црноморске флоте “Пријазовље“.
Велики десантни брод „Новочеркаск“ плови према Средоземном мору
3.09.2013, 18:50
|
|
© Фото: wikimedia.org/Art-top/cc-by-sa 3.0
|
Ратна морнарица РФ је послала у Средоземно море велики десантни брод „Новочеркаск“. Он је јутрос напустио луку Новоросијск и плови према Босфору. На броду је јединица морске пешадије.
Министарство одбране Русије подсећа да у Средоземљу већ дежура стражарски брод „Неустрашиви“, велики десантни бродови „Шабалин“, „Адмирал Невељској“ и „Пересвет“, ракетне крстарице „Москва“ и „Варјаг“, као велика крстарица „Адмирал Пантелејев“ где је и штаб морнаричког одреда.
——————————————-
Руски ратни бродови на дежурству на Арктику
3.09.2013, 13:54
|
|
Фото: РИА Новости
|
Одред бродова Северне флоте је данас напустио главну базу у Североморску и плови према источним областима Арктика.
Одред предводи нуклеарна ракетна крстарица „Петар Велики“, а прате је десантни бродови „Олењегорски горњак“ и „Кандопога“, као и основни помоћни бродови.
Бродови ће пловити Северним морским путем до Новосибирских острва. Русија је поново увела регуларне патроле стратешки важним областима светског мора.
———————————
И Русија јача снаге у Средоземном мору
29.08.2013, 13:04
|
|
Фото: РИА Новости
|
Бродовима руске морнарице у Средоземном мору ће се најближих дана прикључити још један ратни брод Северне флоте, а нешто касније и ракетна крстарица Црноморске флоте „Москва“. Најесен ће допловити и крстарица „Варјаг“.
Америчка штампа је раније писала да је ратна морнарица САД у Средоземном мору узела под своју контролу територију Сирије, односно да је у зони домета њеног оружја. Америчке планове за напад подржавају Париз и Лондон.
————————————
Активирање рaкeта је могућа припрема за напад на Сирију
3.09.2013, 15:41
|
|
Фото: EPA
|
Упозорења која су руски радарски системи добили о ракетном нападу и активирању две балистичке мете у Средоземном мору су највероватније покушај да се превари противракетни штит Сирије, рекао је информисани извор у Москви. Према његовим речима, то може да послужи за припрему бомбардовања Сирије. Сасвим је могуће да је ратни брод САД лансирао балистичке ракете да провере систем ПРО Сирије, а такође радарски систем руских бродова у Средоземном мору“, рекао је извор.
————————————-
Ракете у Средоземном мору је лансирао Израел
3.09.2013, 14:49
|
|
Фото: EPA
|
Ракете које су руски радари приметили у Средоземном мору су лансиране као тест за систем ПРО Израела, јавила је руска агенција РИА Новости, позивајући се на представника Министарства одбране Израела.
„То су ракете-мете које се користе за проверу система противракетног штита“, – рекао је саговорник агенције.
Речено је такође да је лансирање део заједничког тестирања оружја са САД.
——————————
Иран тестира радар за „невидљиве“ авионе
3.09.2013, 18:21
|
|
© Flickr.com/jwowens/cc-by-nc
|
Иран је почео да тестира перспективни радар који је способан да открије летелице „стелт“ технологије и крилате ракете. Ради се о радарима морског базирања са фазном решетком великог радијуса типа „аср“.
„На радару раде стручњаци одбрамбене индустрије Ирана. Тестирамо га и биће постављен на неколико војних бродова“, – каже контраадмирал Али Голамзаде.
Министарство одбране Ирана планира да произведе различите типове радарских система са радијусом од 500-700 км и 1000-3000 км.
———————————-

Америчка ратна флотила под вођством носача авиона Нимица је већ у Сиријским водама, са очигледним плановима за кукавички и илегални напад на независну државу Сирију… Израелци и Американци увелико изводе ратне игре у „театру“… Иранци спремају „камиказе“ за Сирију, позиционирају ракете великог домета према Израелу и америчкој армади… Руси на све то очигледно не остају равнодушни… Изгледа да су се стекли сви услови за велику експлозију „блискоисточног бурета барута“… Само наивни могу да верују да би таква ескалација конфликта могла да остане у оквиру региона… (коментар фбр уредника М. Новаковића)
*************************
РЕФЕРЕНЦЕ:
Imate li vi sansu da pisete malo realnije? Pisite o tome koliko je USA Armija nadmocnija i kako su oni poslednja sansa da se ljudi pod okupacijom u Siriji oslobode.